Ortega Indica Dutch Passion1

Ortega Indica (DSC) Leave a comment

Poniższa odmiana nie jest już oferowana przez producenta. Nie ma możliwości jej zakupu ani zamówienia.


Ortega Indica łączy w sobie cechy genetyczne odmiany Northern Lights #1 z inną silną Indicą. Obie wywodzą się z późnych lat siedemdziesiątych. Posiada bardzo silny i wyraźny zapach o ostrej nucie tytoniu. Jest dobrą odmianą do palenia przed snem. To cecha wszystkich odmian Indica, jednak Ortega Indica została specjalnie pod tym kątem wyselekcjonowana. Działa nasennie i uspokajająco, ale jej cechą charakterystyczną jest fakt, że rano po paleniu nie występuje efekt zamulenia. Znaczy to mniej więcej tyle, że odczuwane czasem rano efekty działania konopi, w tym przypadku nie występują. To znaczna zaleta w stosunku do syntetycznych środków nasennych i uspokajających.

Rośliny Ortega Indica nie są wysokie (wręcz skarłowaciałe), bardzo zbite i względnie jednorodne. Plon średni, o zbitej strukturze.

 

Typ Feminizowane
Przeznaczenie Indoor
Genetyka Northern Lights #1 x Indica
Kwitnienie Indoor: 63 dni, Outdoor: 
Genotyp Dominacja Indica
Efekt Nasenny, uspokajający
Smak Ziemisty
Aromat Ziemisty
Wysokość Indoor: b.d., Outdoor: 
Produkcja Indoor: b.d., Outdoor:
THC 13 – 17%
CBD Niskie

Producent:
Dutch Passion to jedna z najdłużej istniejących firma nasion na rynku konopnym. Oficjalnie została ona założona w 1987 w Amsterdamie, przez Henk’a van Dallen’a. Jednak działalność firmy notuje się na początki lat 70’tych. Od początku była to firma, która była mocno nastawiona na jakość. We wczesnych latach skupili się jako jedni z nielicznych na rozwoju odmian outdoorowych, podczas gdy inne firmy zbagatelizowały takie gatunki. Z upływem lat firma dostosowywała się do trendów panujących na rynku, ale zawsze starali się mieć swoje własne odmiany. Sławę przyniosły im takie odmiany jak Skunk #1, Shaman, Orange Bud czy Power Plant. Posiadają jedne z bogatszych katalogów, bo ponad 50 odmian i co roku dodają nowe. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają ich odmiany auto kwitnące. Dutch Passion jest firmą stawiającą na rozwój. Co roku wypuszczają nowe odmiany, które planowane są dużo wcześniej. Firma ma bardzo dobrą opinię wśród holendrów.

Dodaj komentarz